אורתודונטיה מתקדמת (יישור שיניים) – ללא עקירות

המטרות לטיפול אורתודנטי הן:

  •  אסתטיקה.
  •  אמצעי עזר לפני שיקום (ביצוע כתרים, גשרים,שתלים וכדומה).
  •  שיפור בעיות בחניכיים (שיניים עקומות – אחד מהסיבות הנפוצות לדלקות ונסיגת חניכיים).

למה כדאי לעבור יישור שיניים?

יישור שיניים אינו מזיק. להיפך, כאשר השיניים עקומות, קשה יותר לנקות אותן ולשמור עליהן בצורה טובה. כשהשיניים עקומות יש הצטברות גדולה יותר של אבנית, שגורמת דלקות חניכיים ורגישות גדולה בפה. יישור השיניים מיישר את השיניים ובכך מאפשר לשמור על בריאותן וחוזקן לטווח ארוך יותר. יש לזכור  כי הלעיסה היא השלב הראשון בעיכול. כאשר השיניים העליונות והתחתונות אינן נפגשות בצורה נכונה, איכות הלעיסה נפגעת. לכן, הטיפול האורתודנטי, המשפר את יעילות ואיכות הלעיסה, מועיל בסופו של דבר לתהליך העיכול כולו.

בשנים האחרונות מתרחשות בתחום יישור שיניים מספר מהפכות הכוללות את שדרוג הטיפול האורתודנטי בטכנולוגיה שלא הכרנו עד עתה, וקבלת תוצאות מצוינות תוך זמן קצר ללא צורך לעקור שיניים.

יישור שיניים אפשר לבצע בכל גיל. כל עוד הפעלת הכוחות נעשית באופן מבוקר, הטיפול האורתודנטי אינו מזיק לשיניים ואינו גורם נסיגת חניכיים גם בגילים המבוגרים יותר. כיום אפילו בגיל 70 אפשר ליישר את השיניים.

יישור שיניים ולסתות מהווה חלק חשוב ברפואת השיניים האסתטית, לא רק כאשר השיניים ו/או הלסת נמצאים במיקום לקוי אלא כהכנה לשיקום כללי של הפה. מיקום נכון יותר של השיניים בתוך הלסת, פינוי מקום לביצוע שתלים ו/או ציפויים על גבי השיניים, שיפור עמדת השיניים שזזו עקב מחלות חניכיים בשילוב בטיפול הראוי בחניכיים.

  

מקרים רבים מצריכים מעורבות של מספר דיסציפלינות כחלק מתכנית הטיפול, יש לעיתים לבצע גם ציפויים מחרסינה או מחומרים מרוכבים, ביצוע שתלים, ביצוע טיפולי חניכיים מורכבים וכדומה.

חשוב מאוד להבהיר כי שיניים נוטות לזוז במהלך החיים, גם ללא טיפול ביישור שיניים. כיוון שבסיום הטיפול יש רצון לשמר את התוצאה על כל פרטיה למשך שנים רבות, הרי שיש להקדיש תשומת לב ראויה לנושא הקיבוע – שכולל הן קיבוע באמצעות חוט המודבק בחלק הפנימי של השיניים והן קיבוע נייד באמצעות פלטה שיכולה לשמש בנוסף, במידת הצורך, בסד הלילה למניעת חריקות והידוק שיניים. קיבוע זה הינו לשנים רבות וליתר דיוק לכל תקופת חיי השיניים.

שאלות נפוצות

האם הטיפול האורתודנטי גורם כאבים?

לא, הכאב העיקרי קיים בהתחלת הטיפול. במשך כמה ימים השיניים רגישות, החלק הפנימי של הלחיים עלול להשתפשף מעט בשל החיכוך בסמכים, קשה ללעוס מזונות קשים. לאחר  התקופה הראשונה מתרגלים לחלוטין ומרגישים מעט לחץ בשיניים רק לאחר ביקור במרפאה.

התנדנדות השיניים בזמן הטיפול  האם זה מסוכן?

כל שן בפה מחוברת בסיבים דקים רבים לעצם ולחניכיים הסובבות אותה. כדי להזיז שיניים, יש לנתק חלק מהסיבים האלה. ניתוק הסיבים נעשה כאשר מפעילים כוחות על השיניים כדי להזיז אותן. ניתוק חלק מהסיבים גורם תחושה שהשיניים מתנדנדות. אולם בפעולה הזאת אין כל נזק. השיניים יתייצבו מיד לאחר סיום הזזתן, ולא ייפגעו כלל.

האם טיפול ממושך גורם נזק לשיניים ולחניכיים?

מטרת הטיפול הארתודנטי היא להביא את השיניים לעמדה נכונה יותר מבחינה בריאותית ולעמדה יפה יותר מבחינה אסתטית. בזמן הטיפול השמירה על ניקיון השיניים ועל בריאות החניכיים היא חיונית, אך היא מסורבלת יותר ודורשת יותר מאמץ מצד המטופל. מטופל שלא שומר על ניקיון השיניים ובריאות החניכיים, עלול לגרום לעצמו נזק שיתבטא בדלקות חניכיים קשות ובהיווצרותם של מוקדי עששת חדשים באזורים שונים בפה. כדי להימנע מכל זה מומלץ לעשות ניקוי בעזרת שיננית כל חודשיים-שלושה.

האם לאחר יישור שיניים יישארו השיניים ישרות לכל החיים?

לא, אין ערובה לכך שהשיניים יישארו ישרות. בפה שלנו פועלים כוחות חזקים מאוד, ולעתים השיניים מצטופפות גם אצל אנשים שלא עברו יישור שיניים מעולם. כדי להיות בטוחים שהשיניים יישארו ישרות לתמיד, יש להשתמש באמצעי השמירה הניתן על-ידי האורתודנט באופן קבוע.

האם לשיני הבינה יש השפעה על עמדת השיניים?

הטיפול האורתודונטי מסתיים בדרך כלל לפני בקיעת שיני הבינה. לאחר סיום הטיפול ישנה תקופה אשר בה המטופל שומר על העמדה החדשה והישרה של שיניו בעזרת אמצעי שמירה שונים (קיבוע,פלטה וכדומה). ישנה סברה הטוענת כי כשבוקעות שיני הבינה הן גורמות לשיניים להצטופף, אולם לפי כל המחקרים האחרונים אין הוכחה כי בקיעת שיני הבינה היא הגורם העיקרי האחראי להצטופפות זו. אפשר לומר כי בקיעת שיני הבינה היא אחד ממכלול הגורמים להצטופפות שיניים בגיל המבוגר, אבל בהחלט לא היחיד ולא המכריע שבהם.

לפני
לפני
אחרי
אחרי

צרו איתנו קשר

לכל שאלה בנושא בריאות השיניים שלכם תוכלו למלא את הטופס והנציגים שלנו יחזרו עליכם במהירות על מנת שנוכל לתת לכם את השירות הטוב ביותר.

צרו איתנו קשר

לכל שאלה בנושא בריאות השיניים שלכם תוכלו למלא את הטופס והנציגים שלנו יחזרו עליכם במהירות על מנת שנוכל לתת לכם את השירות הטוב ביותר.