שתלים עם אפשרות להעמסה מיידית

מטרת השתלים היא לדמות שורשים של שיניים חסרות ולשמש תומכים לכתרים קבועים. שתלים דנטליים יכולים לבוא כתחליף לשיניים שאבדו כתוצאה ממחלת העששת, מחלת חניכיים, חבלה וכדומה.  טיפול בשתלים דנטליים מתאים לכל אחד מגיל 18 עד גיל 120. הרבה אנשים נמנעים מטיפול שיניים  בשתלים בגלל ש "שמעו" שהטיפול מלווה בכאבים ובסבל. אבל שמועות אלה, רק שמועות, הן לרוב חסרות בסיס. בזמן הטיפול הכירורגי שבמהלכו מתקינים את השתלים אין בכלל כאבים. הטיפול הוא תחת הרדמה מקומית בעזרת זריקת הרדמה אחת או שתיים, כמו לפני סתימה או טיפול שיניים שגרתי אחר. זאת אומרת שאין שום סיבה אמיתית להימנעות מטיפול באמצעות שתלים דנטליים בגלל הפחד מכאבים.

למה שתלים ולא גשר או תותבת?

ניתן להחליף שיניים טבעיות ע"י גשרים או שיניים תותבות. על מנת לקבוע גשר, יש צורך לפגוע בחומר השן הבריא ובעתיד אולי להזדקק לטיפול שורש. פיתרון של גשר או תותבות אמנם סוגר את הרווח בין שיניים, אך מאחר ושורש השן אינו מוחלף, תהיה לאפשרויות אלו השפעה שלילית על עצם הלסת, משום שכוחות הלעיסה חיוניים להתחדשות של עצם הלסת. שימוש בתותבות גורם לנסיגת עצם שמצריכה התאמה מחדש של התותבת מדי תקופה – התוצאה היא תותבת שלעתים קרובות אינה מותאמת כראוי ופוגעת באיכות החיים של בעלי תותבות.

שני היתרונות של שתלים בהעמסה מיידית:

חיסכון של ההליך הכירורגי שבמהלכו נחשפים השתלים.

  • קיצור משך הטיפול – הכולל הרכבת שחזורים קבועים ביום התקנת השתלים ללא תותבות נשלפות בשלב תהליך הטיפול.
  • הטיפול מתבצע ביום אחד – בבוקר המטופל עובר את ניתוח ההשתלה ללא הרדמה כללית, ובערב יוצא עם שיניים זמניות קבועות (לא תותבות) עם חיוך, עד לתהליך ריפוי סופי ואז מקבל את השיניים קבועות.

רבים מהמטופלים שואלים "האם השתלים נקלטים בפה?". התשובה היא כן. לפי המחקרים סיכויי הצלחת הטיפול בשתלים גבוהים ביותר, 90%-95%, ונשארים גבוהים גם בטווח של 10 שנים ומעלה. אבל יש גורמים שבכל זאת מפחיתים את סיכויי היקלטות השתלים בעצם, כדוגמה: עישון כבד (20 סיגריות ביום ויותר), מחלת חניכיים פעילה, מחלת האוסטיאופורוזיס שבמהלכה חלה הפחתה בצפיפות העצם, וסוכרת לא מאוזנת – גורמים שמפריעים לתהליכי הריפוי התקין בגוף. לכן לפני התחלת הטיפול בשתלים צריך להפסיק או להפחית באופן משמעותי את העישון ולטפל במחלת החניכיים. במצבים של סוכרת צריך להגיע למצב של איזון המחלה. חשוב לדעת כי חולה סוכרת עם רמות סוכר מאוזנות ייחשב כמטופל רגיל ויוכל לעבור טיפול בשתלים באותם סיכויי הצלחה.  מצבים נוספים המפחיתים את סיכויי ההצלחה של טיפול בשתלים הם שחיקת שיניים (ברוקסיזם) – תופעה זו מביאה להפעלת כוחות עודפים הגדולים בהרבה מהכוחות הרגילים המופעלים בזמן הלעיסה, ולכן היא מסכנת את יציבות השתלים.

צרו איתנו קשר

לכל שאלה בנושא בריאות השיניים שלכם תוכלו למלא את הטופס והנציגים שלנו יחזרו עליכם במהירות על מנת שנוכל לתת לכם את השירות הטוב ביותר.

צרו איתנו קשר

לכל שאלה בנושא בריאות השיניים שלכם תוכלו למלא את הטופס והנציגים שלנו יחזרו עליכם במהירות על מנת שנוכל לתת לכם את השירות הטוב ביותר.